Книга друкована і книга електронна: за і проти

Завдяки швидкому розвитку технологій в наш час з’явилися електронні книги. Багато людей, а особливо молоде покоління, надають перевагу саме таким книгам. Але є люди, які з сумом дивляться на можливий кінець друкованої книги, бо вона стає все менш затребуваною.

Я вважаю, що без книги життя не можливе і не важливо, без якої саме: друкованої чи електронної. Адже завдяки їй ми отримуємо нові знання, цікаву інформацію чи просто з користю проводимо вільний час. Тільки-от, яку обрати друковану чи електронну?

Чому ж більша кількість людей обирає електронну книгу? На мою думку, саме через її зручність і практичність. Ці дві характеристики дуже важливі в наш час, тому що люди завжди кудись поспішають, бо мають купу справ і не мають часу на якісь незручності.

Електронну книгу можна взяти з собою у подорож чи на прогулянку. По-перше, вона не займе багато місця. По-друге, її вага дуже мала порівняно з друкованою. Для того, щоб створити електронну книгу – не потрібно вирубувати дерева. Отже, така книга рятує наші ліси від вирубки. В електронній книжці є дуже багато можливостей для взаємодії з текстом. Ви можете збільшувати розмір букв, змінювати шрифт та робити закладки.

Недоліків у електронноъ книги небагато, але вони є. Вона погано впливає на стан нашого здоров’я. Особливо страждають очі, які швидко втомлюються. Електронна книга потребує заряджання, що дуже незручно.

Друкована книга завжди цінувалася і буде цінуватися. Для багатьох людей вона має велику цінність або якусь пам’ять. Коли я читаю друковану книгу, а особливо новеньку, відчуваю приємний книжковий аромат. А коли дочитую сторінку до кінця, я все більше захоплююся та насолоджуюся змістом книги, і в мене одразу виникає бажання швидше її дочитати. Саме це приносить мені задоволення.

Я вважаю, що ці приємні відчуття ніяка електронна книга не замінить.

Якщо ви дочитали книгу до кінця, то можете поставити її на полицю. А через деякий час --знову взяти її в руки, погортати сторінки та згадати неймовірний зміст книги. Адже неважливо, який вигляд вона має зовні, головне, що всередині. Кожна прочитана книга буде індивідуальна: з особливою обкладинкою, шрифтом, сторінками.

Треба зазначити, що інформація краще запам’ятовується та сприймається з паперової книги.

З усіма перевагами друкована книга має й деякі недоліки. Вище зазначалося про переваги електронної книги. Вони і є недоліками друкованої. Крым того, таку книгу можна зіпсувати. На жаль, зіпсовані сторінки ніяк не повернеш.

Отже, можна зробити висновок, що книга не підвладна часу. А от яку вибрати книгу: друковану чи електронну – залежить саме від вас. Точніше, від ваших уподобань та цінностей.

Софія ПОВЗЛО,

випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”,

Дніпропетровська область