Магія Купальскої ночі, або як у Комарській громаді Івана Купала святкували

Минулої п’ятниці в Комарській сільській територіальній громаді відбувся фольклорний фестиваль «Магія Купальської ночі».

На мальовничому березі річки Вовча гостей зустрічали симпатичні опудала Купала та Марени. Підготовлену напередодні місцину «розбили» на декілька зон – дитячий атракціон, зону відпочинку та власне концертний майданчик, де й відбулося театралізоване дійство. 

Голова Комарської сільської ради Геннадій Ходос привітав учасників та гостей фестивалю, побажав гарного настрою, яскравих вражень від святкового вечора. 

 На сцені творчі колективи та артисти змінювали один одного. Красиві купальські пісні й танці, театралізований вихід Водяного з русалками, пускання вінків на воду, феєрверк та магічний обряд запалювання великого купальського вогню, конкурси русалочок та кращих віночків – все це створювало неповторну атмосферу святкування. 

Веселий вечір люду дарували творчі колективи та артисти сільських будинків культури Комарської громади – Іскрівського, Піддубненського, Зеленогайского, Шевченківського, Мирненського, Воскресенського, Вільнопільського та гості: Дитячий клуб розвитку "Карамель" (керівник Григор Ольга Олегівна )та, танцювальний дует Челгій Вікторія і Аріна Балабан  з Великої Новосілки, інструментальний гурт "Сувенір"(Великоновосілківська музична школа), Старомайорський і Константинопольський сільські будинки культури, Стефанія Виноградова з м.Селидове, Шапарна Ольга з Вкликої  Новосілки, вокалістка  Євгенія Пащенко з м.Курахове.

«Нам дуже приємно, що до нашого святкування долучилися гості із сусідніх громад, - наголосив голова Комарської сільської ради Геннадій  Ходос. – Сьогодні на цьому мальовничому, вже давно магічному, місці ми відновлюємо традицію святкування Івана Купала, яка була перервана пандемією коронавірусу. Вперше свято відбувається на теренах новоствореної Комарської територіальної громади. Це дійсно чудове народне свято, яке зібрало чимало людей, і вже сьогодні ми  думаємо про те, як зробити це святкування ще масштабнішим і гучнішим. Тож нехай магічний купальський вогонь надасть нам наснаги і сили духу в усіх наших добрих починаннях».

Гості фестивалю мали змогу почастуватися смачною сюрпою, чебуреками, шашликами.

На фольклорне свято багато людей прийшли у вишиванках, привели діток; око милували красиві дівчата у сплетених з польових квітів вінках. Було видно, що люди вже засумували по домівках та скучили за спілкуванням та народними гуляннями, які продовжувалися до пізньої ночі.

Організатором фестивалю виступила  Комарська сільська рада. Особлива подяка за організацю та проведення свята Іскрівському сільському будинку культури та депутату Комарської сільської ради, фермеру Олексію Бондаренку

В. Ярмоленко.