Яка погода нас чекає в 2021 році

Представник гідрометеорологічного інституту Віра Балабух представила невтішний прогноз погоди для українців на 2021 рік. Температури ростуть вгору, клімат стає більш посушливим та непередбачуваним, але є надія на потужні циклони, підсилені явищем Ла-Нінья. Спеціаліст говорить, що все може бути не так погано, як в 2020 році. Надія полягає на зниження поверхневої температури води нижче кліматичної норми на сході тропічної зони Тихого океану. Це явище називається Ла-Нінья.

«Ла-Нінья підсилює циклонічну діяльність не тільки в Тихому океані, а й в Атлантиці, — аналізує .В. Балабух. — Це означає, що циклони, які неминуче будуть проходити з заходу і південного заходу через територію України, виявляться більш потужними, ніж в минулому році. А циклони, як відомо, несуть опади — дощі, град, і нерідко супроводжуються бурями і грозами».

За словами вченої, справжнє тепло наблизиться до українців лише в останні дні квітня 2021 року. Перша половина травня буде теплою і з дощами, а в другій половині варто очікувати прохолоду і сильні вітри.

Літній період почнеться з дощів і спеки. В середині червня 2021 року варто очікувати теплу, комфортну погоду без опадів. Липень буде спекотним, але з частими дощами, грозами, які можуть пом’якшити сильну спеку. Пік спеки припадає на середину липня. У другій половині серпня будуть дощі, в кінці місяця варто очікувати сильні холоди.

У вересні 2021 роки українці побачать ще десять днів літа. З другої декади будуть дощі, також почнеться похолодання. На початку третьої декади буде 2-3 дні бабиного літа. Жовтень буде радувати українців теплою погодою, однак вже на початку листопада вона розвіється і прийдуть холоди, сильно розслаблятися точно не варто.

У грудні 2021 року буде холодно, українці нарешті зможуть зустріти Новий рік зі снігом, як це було кілька років тому.

ЯКИМ БУДЕ ЛЮТИЙ

Погода в останній місяць зими обіцяє  сюрпризи у вигляді температурних «гойдалок». Правда, до -20 градусів і нижче стовпчики термометрів у лютому навряд чи опустяться. Таким прогнозом поділився синоптик В. Білик.  За його словами, середня температура повітря у лютому буде коливатися від 0 до -3 градусів. «День-два – холодно, потім день-два  -- тепло», -- зазначив В. Білик.