Як не потрапити «на гачок» шахраїв

Незважаючи на широку профілактично-роз’яснювальну кампанію та регулярні попередження з боку поліції, громадяни через свою неуважність та безпечність продовжують ставати жертвами шахраїв усіх мастей. Статистика невтішна. З початку поточного року на території обслуговування Великоновосілківського відділення поліції було задокументовано 10 фактів шахрайств. Зокрема в Великій Новосілці зловмисник видурив у 30-річної жінки 10 тисяч гривень, запропонувавши їй послуги по вигідному погашенню кредиту. В Старомайорскому невідомі заблокували мобільний телефон місцевої жінки, потім, скориставшись її особистими даними, оформили кредит на чималу суму. Такий же випадок трапився в Старомлинівці. Постраждав і 44-річний громадянин, коли шахраї спустошили його банківську карту на 18500 грн. Серед потерпілих виявилась 28-річна мешканка районного центру, яку шахраї обдурили на 8000 тис грн. І це далеко не повний список. Адже бували дні, коли до органів охорони правопорядку звертались по декілька ошуканих громадян.
 Як діють аферисти?

Одна з актуальних схем - це купівля-продаж товарів через Інтернет. Шахрай виставляє на сайт товар, ніби для продажу, і пропонує здійснити передоплату або перерахувати хоча б завдаток. Після того, як жертва переказала гроші, аферист зникає. Бувають випадки і навпаки — жертва надсилає товар замовнику, а грошей за нього так і не отримує.

Не менш "популярною" є "Ваша сім-карта потребує оновлення". Жертву просять назвати останні два мобільні номера телефону, на які вона востаннє телефонувала. Після цього шахраї блокують сім-картку та оформлюють он-лайн кредити, про які жертва навіть не здогадується. Є і інші схеми  лій шахраїв.

Тож запам’ятайте  прості речи, які дозволять вам не потрапити  в халепу.  

- Працівники вашого Банку, а тим більше іншого, ніколи не будуть вам дзвонити та просити перерахувати заощадження на інший рахунок (транзитний, мобільний чи в будь-яке інше місце).

- Працівники Банку ніколи не запитують реквізити карток, кредитних чи інших рахунків, цифрові коди, які приходять в смс-повідомленні чи ПІН-коди (паролі).

- Працівники Банку ніколи не просять проводити будь-які операції, в тому числі «онлайн» («Натисніть на телефоні….», «Зайдіть в особистий кабінет…» тощо)

- Всі операції з вашими рахунками, картками (заміна, заблокування/розблокування картки тощо) проводяться у відділеннях вашого Банку.

Якщо з вами вже сталася така ситуація – не кваптеся перераховувати свої заощадження. Подзвоніть на «гарячу лінію» свого банку. Чотиризначний номер вказано на звороті вашої картки.

-Не перераховуйте гроші за купівлю товарів на неперевірених інтернет-сайтах. Перш ніж щось придбати - перевірте інтернет-магазин та продавця або замовте товар з оплатою після його отримання

- Якщо вам подзвонили і представилися співробітниками поліції та вимагають гроші, аби визволити когось із рідних з халепи – передзвоніть та переконайтесь, що з вашими родичами, знайомими, друзями все добре. І ні в якому разі не перераховуйте гроші за «визволення»

Декілька простих правил значно зменшать ризик потрапити «на гачок» шахраїв.

У всіх випадках ви можете також подзвонити на номер 102. Поліція працює цілодобово.

Великоновосілківське відділення поліції.