У Маріуполі відбувся фестиваль грецької культури "Мега Йорти"

Фестиваль грецької культури «Мега Йорти» – традиційне свято греків і всього багатонаціонального народу Донеччини. Його організаторами з 1988 року були Донецький обласний науково-методичний центр, який очолював Донат Патрича, та грецькі товариства, а з 1995 року – Федерація грецьких товариств України за участі місцевих органів влади, закладів культури та меценатів. Одним із перших ініціаторів фестивалю був Донат Костянтинович Патрича – заслужений працівник культури України, поет, перекладач, прозаїк, композитор, в світлу пам’ять про якого з 2005 року фестивалю присвоєно його ім’я.

ЦЬОГО РОКУ Всеукраїнський фестиваль «Мега Йорти» відбувся 25 вересня у Маріуполі – місті, яке нерозривно пов’язане з греками, та присвячений 30-річчю Незалежності України та 200-річчю Грецької революції.

Щоб наближення до свого національного коріння було масовим, фестиваль щоразу радує гостей яскравою етнічною програмою на будь-який смак. У рамках насиченої програми фестивалю гості мали можливість ознайомитися із національними видами мистецтва, стравами грецької кухні, стали учасниками незабутньої театральної ходи, у якій взяли участь представники 90 грецьких товариств із різних куточків України.

Цього року у Маріуполі можна було відвідати і різноманітні етносадиби із національними подвір’ями, де народні майстри представляли свої вироби і провели майстер-класи. А на справжніх чоловіків чекали грецька національна боротьба куреш та перетягування каната.

Кожен фестиваль «Мега Йорти» проводить історичну паралель гармонії спілкування культур двох великих народів – грецького та українського, намагаючись засобами мистецтва досягти миру і взаєморозуміння між народами. Серед організаторів цьогорічного фестивалю грецької культури – Маріупольська райдержадміністрація, Маріупольські міська та районна ради, комунальне комерційне п і д п р и є м с т в о “m.EHUB” та Федерація грецьких товариств України.

«Мега Йорти – 2021» проведено за ініціативи маріупольського міського голови Вадима Сергійовича Бойченка та під патронатом Генерального секретаріату у справах греків зарубіжжя МЗС Греції, Комітету з управління міжнародними пропозиціями «Греція 2021», народного депутата України, голови Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та Автономної Республіки Крим, міста Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин Дмитра Валерійовича Лубінця, народного депутата України Вадима Владиславовича Новинського, голови Благодійної організації «Фонд Бумбураса», президента будівельної компанії «Гефест» Пантелеймона Васильовича Бумбураса та Мангушського селищного голови Володимира Ілліча Караберова.

Попри усі негаразди, гібридні війни, геополітичні конфлікти та економічні кризи, фестиваль залишається вірним своєму призначенню: продемонструвати єдність і силу греків України, їхній патріотизм та вірність традиціям.

За задумом організаторів свята, фестиваль спрямований на збереження культурних традицій греків України, сприяння розвитку загальнолюдських і грецьких духовних цінностей, зміцнення толерантних міжнаціональних відносин, залучення молодого покоління до культурних надбань рідного народу, стимулювання у молоді інтересу до вивчення історії та культури греків України.