Звітувало «Кобзареве слово»

Дух Тараса Григоровича Шевченка з вершини Чернечої гори поблизу міста Канева на Черкащині, де покоїться прах поета, де височіє  його величний пам’ятник, долинає і до наших місць. Свідченням цього є проведення фахівцями районного відділу культури і туризму, молоді та спорту разом з бібліотечними працівниками району щорічних районних фестивалів-конкурсів «Кобзареве слово» на початку весни? напередодні роковин його народження і смерті.

Цього року у творчому змаганні вже в дев’ятий раз взяли участь молодші і старші самодіяльні артисти, учні із 19  закладів культури і загальноосвітніх шкіл – читці-декламатори, солісти, учасники танцювального і вокальних колективів, студії творчого розвитку дитини. У їх виконанні на сцені вітальної зали районного  культурно-оздоровчого комплексу протягом двох з половиною годин лунали вірші і уривки з поем поета, вірші наших земляків – членів районного літературного об’єднання «Живе слово» імені А. Д. Косматенка у виконанні авторів, імпровізація, танцювальна і театралізовані літературно-музичні композиції, пісні на Шевченкові слова – загалом 35 виступів. Всі вони сприймалися глядачами з зацікавленістю і схвальними оплесками. Виконавці намагались якомога краще висловити своє розуміння  роздумів і болю Кобзаря, долі України, життя її громадян.

Після тривалого обговорення членами журі виступів учасників конкурсу (у перерві  самодіяльна поетеса Любов Анастасова читала свої вірші і вірші Володимира Проходи із села Іскра) були оголошені результати творчого змагання. У номінації «Словом хай з’єднає нас Тарас» перше місце одноголосно було присуджено Надії Гаталевич з села Шевченко, що є цілком справедливим рішенням – конкурсантка досить палко, емоційно і душевно декламувала один з віршів Тараса Григоровича, а проживає. Дипломи і подарунки одержали також місцеві самодіяльні поети Анатолій Коробка з Комарського СБК (друге місце) і Єлизавета Шандрімайло із Зеленого Поля (третє місце), у категорії «Діти» -  читці Олена Колодій з Багатиря (перше місце) і Дарина Кір’якова з Великоновосілківської ЗОШ  №2 (друге місце). Переможцями у номінації «Цілюще джерело Шевченківської музи» стали: колектив Времівського СБК – за виконання театралізованої літературно-музичної композиції «Геній кріпацького роду» і колектив Роздольненського СБК – за театралізований показ етнічного і стилізованого одягу «Етнофешн». В номінації «Тараса пісню пронесем через віки» перемогли вокальний гурт «Джерельце» із Зеленогайського СБК (перше місце), Вікторія Філіпенко з Времівського СБК і Любов Мурашко з Ялинського СК (другі місця). Кращими у номінації «З Шевченківським пензлем у сучасність порину» переможцями визнані студія «Скринька талантів» з Комарського СБК (перше місце), колектив Новопетриківської ЗОШ I-III ступенів (друге місце), Ольга Деріглазова з Багатирського СБК (третє місце). Були відзначені також майстри декоративно-ужиткового і образотворчого мистецтва, які представили на конкурс чимало рукодільних виробів і живописних робіт різних жанрів – вишивки, композиції, малюнки, картини тощо на Шевченківську тематику.

Загалом же проведений творчий захід засвідчив, що інтерес до творчості Кобзаря не вщухає. Тарас Шевченко і зараз залишається з нами, продовжуючи своїми мудрими словами  навчати нас, як треба по совісті жити.

А. Бобир.