Вибір професійного шляху

Протягом січня - квітня поточного року профорієнтаційними послугами Великоновосілківського районного центру зайнятості скористались 60 школярів. Чотирнадцятого квітня 2017 року проведено профорієнтаційний груповий захід для вихованців Великоновосілківського центру соціально-психологічної реабілітації дітей.

Профорієнтація учнівської молоді на сучасному етапі займає важливе місце, адже щороку перед випускниками загальноосвітніх шкіл постає чи не найважливіший вибір в їхньому житті – вибір професійного шляху, який впливає на всю подальшу долю.

З метою інформування учнів про світ професій, формування інтересу до свідомого вибору майбутнього фаху фахівці Великоновосілківського районного центру зайнятості організували зустріч з вихованців Великоновосілківського центру соціально-психологічної реабілітації дітей.

Під час проведення профорієнтаційного уроку «Професії майбутнього» вихованцям Великоновосілківського центру соціально-психологічної реабілітації дітей був презентований інформаційний довідник «Атлас нових професій для України», який був складений Інститутом підготовки кадрів державної служби зайнятості України згідно вимогам Програми діяльності Кабінету Міністрів України, Плану пріоритетних дій Уряду та інших стратегічних документів. Крім того, Були продемонстровані анімаційні відеоролики «Ким бути в Майбутньому?».

Учні центру соціально-психологічної реабілітації дітей були ознайомлені з інформацією про нові професії, які вже затребувані в економіці, професії майбутнього, а також про ті, що зникають. Як було зазначено під час зустрічі з учнями, інформаційний довідник допоможе зорієнтуватись у фундаментальних тенденціях розвитку ринку праці України.

«Ви розмірковуєте, якої саме спеціальності необхідно навчитися, щоб у майбутньому без особливих труднощів знайти роботу, то можемо вас запевнити, що найбільш перспективні в Україні професії і за затребуваністю у роботодавців, і за рівнем заробітної плати є професії у галузі IT, медичній галузі, інженерні професії та висококваліфіковані спеціалісти у аграрній сфері», – зазначила  провідний фахівець з профорієнтації О.Ю. Миколюк.

Якщо розглядати найбільш перспективні професії у розрізі робітничих спеціальностей, то найбільш затребуваними у найближчі роки будуть трактористи, кухарі, водії та будівельники. На сьогодні, найбільш перспективні професії в Україні можна безкоштовно опанувати, звернувшись до служби зайнятості.

Під час проведення профорієнтаційного уроку учні мали змогу пройти профдіагностичне тестування і з великим задоволенням зіграли в гру «Хто є хто?».

На згадку про зустріч діти отримали подарунки від районного центру зайнятості та  виказали щирі побажання продовжити тісну співпрацю зі службою зайнятості.

Провідний фахівець з профорієнтації відділу активної підтримки Великоновосілківського районного центру зайнятості О.Ю.Миколюк