Успіх – в співпраці

В четвер, першого лютого, в сесійній залі районної ради відбувся черговий Форум місцевого розвитку Великоновосілківського району. Метою зібрання, учасниками якого стали представники громадських організацій, голови, депутати селищної, сільських рад, керівники району, керівники підприємств, установ, стало підведення підсумків і результатів співпраці громад району в реалізації проектів Програми Відновлення та розбудови миру ПРООН у 2017 році та окреслення планів на 2018 рік.

Активна співпраця громад району з програмою розвитку ООН в Україні розпочалася ще в 2011 році. За цей час реалізовано ряд проектів в рамках програми «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду».  Проте 2017 рік став свого роду показним –в рамках вже нового проекту ПРООН «Відновлення та розбудова миру» реалізовано чотири проекти, спрямовані на посилення особистої та громадської безпеки на рівні громад.  І це – найкращий показник в області не лише за кількістю, а  й за ефективністю співпраці громадських організацій і місцевої влади.  Співпраця  з перших кроків у вирішенні організаційних питань, підготовці документації, співфінансуванні як  одна з обов’язкових умов стала запорукою успішної реалізації проектів. 

Проект «Забезпечення безпеки через реконструкцію лінії освітлення вулиць Янисольська, Шкільна, Українська в смт Велика Новосілка», реалізований громадським об’єднанням «Сонцесвіт»,  коштував майже 741 тис. грн.., з яких 518, 5 тис. грн. -- кошти ПРООН, 222, 5 тис. грн. – бюджет районної ради. В ході проведення тендерної процедури були знижені розцінки на обладнання і проведення робіт, що дало можливість встановити крім 51 запланованого 34 додаткових  ліхтарі на вулиці Центральній і провулках Весняний і Партизанський.

Проект «Безпечне навколишнє середовище дитини – запорука здорового суспільства», реалізований ГО «Краснополянське територіальне товариство греків»  - встановлення огорожі й облаштування тротуарів навколо дитячого садка в с. Красна Поляна, реалізовано коштами ПРООН – 311 тис. грн., з місцевого бюджету – 211, 5 тис. грн. «Реалізація цього проекту викликала найбільше питань – була недовіра, невпевненість в успіху, - говорить представник ГО Наталія Субота, - але, завдяки спільним зусиллям, результат є, і найщиріші слова подяки – від представників батьківського комітету».

Найбільший резонанс викликав проект «Забезпечення безпеки шляхом встановлення камер зовнішнього спостереження в смт Велика Новосілка», ініційований начальником районного відділення поліції С. Бичіним і реалізований за допомогою ГО «НАШОЧАГ»,  який став прикладом для інших міст і районів в області. Встановлення камер на чотирьох напрямках виїзду з райцентру: на Маріуполь, Курахове, Запоріжжя, Гуляй Поле,  коштувало ПРООН 280 тис. грн.

Проте найвищу оцінку з боку спеціалістів ПРООН в плані соціальних наслідків отримав реалізований в рамках програми «Відновлення та розбудова миру» проект «Молодь на захисті майбутнього», в рамках якого проводилися заходи з учасниками «Ліги майбутніх поліцейських». Бюджет проекту – 81,4 тис. грн.

Аналізуючи проведену роботу, спеціалісти ПРООН Михайло Карелін і Наталія Красківська високо оцінили рівень і актуальність проектів. «Я пишаюся людьми, - керівництвом, активними громадянами району. Можна дякувати ПРООН за надану можливість, проте ініціатива, відкритість і прозорість діяльності робочої групи, прогресивні та інноваційні пропозиції, віра один в одного – ось запорука успіху!», - відзначив М. Карелін.  Окремі слова подяки за колосальну, безкоштовно (!) проведену роботу – членам громадських організацій, реалізаторам проектів.

Після обговорення досягнутого учасники Форуму перейшли до планів, визначення актуальних проблемних питань, пріоритетних напрямків розвитку громади для участі в проектах 2018 року «Громадська безпека». Нові ідеї виникали просто на місці. Серед основних – протипожежна безпека соціально важливих об’єктів, продовження робіт з освітлення вулиць, облаштування камерами спостереження об’єктів населених пунктів району, організація інклюзивного навчання в ДНЗ (для дітей з інвалідністю)… «З боку районної ради буде абсолютна підтримка в продовженні співпраці з ПРООН. І нам потрібна максимальна участь. Необхідно шукати партнерів, фінанси, бути ініціативними, висувати проекти й реалізовувати їх», - наголосив голова районної ради С.Кирилов.

Гарантія успіху -- у спільних ініціативах і роботі громадян, громадських організацій, місцевої влади – в партнерстві й співпраці. Проте потрібна і відповідальність. «Нічого для нас без нас» - принцип майбутніх проектів, реалізація яких – за кожним із нас.

А.Григорьєва

Фото: